Historie vzniku firmy

Dobrý den, mé jméno je Alexandr Savynets a jsem CEO firmy Henderson Invest s. r. o.

Již od útlého věku jsem trávil hodně času na stavbách, jelikož mě tento obor zaujal, poprvé jsem byl na stavbě ve 12 letech, nedlouho po příjezdu do České republiky. Můj táta mě vzal s sebou do práce, v té době pracoval jako zástupce stavbyvedoucího při stavbě Lidlu na Praze 10. Chtěl jsem mu pomoci, tak mi dal za úkol odnášet kameny. Potom za mnou přišel stavbyvedoucí, který mi poděkoval a dal mi papírovou padesátikorunu, to byly první peníze, které jsem vydělal ve stavebnictví. Můj otec mi před rokem, což je více než 15 let, řekl, že doopravdy dal peníze stavbyvedoucímu on, aby mi zaplatil za odvedenou práci, abych si uvědomil to, že za práci mohu být ohodnocen. Od čtrnácti let jsem byl denně na stavebních brigádách. Neřekl bych, že mě to v té době zajímalo nejvíc ze všeho, ale postupně jsem se učil novým věcem a po nějaké době mě to začalo bavit. Správná motivace mě přivedla k tomu, abych začal svou práci dělat ne hodinově, ale úkolově. Po třech letech praxe se ze mě stal odborník i na instalatérské práce.


2013

V devatenácti letech jsem začal vyhledávat subdodavatelské zakázky a koordinovat party zedníků. Občas jich ve skupinách bylo i přes deset. Vypadalo to divně, vzhledem k tomu, že jsem byl asi nejmladší z nich. Pracovat rukama a zabývat se řízením lidí, jsou sice dvě zcela rozdílné disciplíny, ale díky  vzdělání z obchodní akademie, to pro mě nebyl problém.
Nuselský most, 2015
2015

V roce 2015 jsem se začal specializovat na subdodavatelské zakázky spíše větších projektů. Mezi moje první projekty patří sanace Nuselského mostu, včetně sanace tubusu pro metro, který je uvnitř mostu umístěn. V témže roce se pod mým dohledem uskutečnila rovněž sanace elektrárny ČEZ v Ledvicích.

2017

Toto období bylo těžké, kvůli opoždění plateb zadavatele, někdy až o 11 měsíců, díky čemuž jsem se dostával do opravdu velkého maléru. Začaly mi tím vznikat překážky pro standardní chod práce, které nesly větší a větší komplikace. V té době jsem byl závislý jen na jedné nejmenované akciové společnosti, pro kterou jsem byl hlavním dodavatelem a v níž pracovalo přes 30 zaměstnanců. Rozhodl jsem se tedy více zaměřit na soukromý sektor, ve kterém měla předtím naše společnost pouze 40 % z celkového obratu.
Madagaskar, 2018
2018/2019

Toto období pro mě bylo klíčovým. Od roku 2018 jsem se začal více zaměřovat na menší developerské projekty. Jednou se mi dostal do ruky velice zajímavý projekt, na kterém jsem se rozhodl podílet. Byla to stavba nové školní budovy na Madagaskaru. Tam jsem v průběhu stavebních prací dostal nápad, jak se odlišit od konkurence a zdokonalit průběh práce. Po návratu z Madagaskaru jsem, spolu se svými kolegy, vyvinul vlastní CRM systém, který do procesu výstavby integroval týdenní reporty a zintenzivnil komunikaci se zákazníky.
2019/2020

Od roku 2019 fungujeme podle nových pravidel. Každý z našich zaměstnanců pracuje úkolově. Naším cílem je hlavně spokojený zákazník. K tomu patří i rychlost vyřízení Vaší objednávky a co nejkratší doba realizace projektu. Usilujeme o trvale udržitelný rozvoj a baví nás finální výsledek práce, který zůstává po desetiletí a přináší lidem radost.
Poptat nezávaznou kalkulaci ZDARMA
Vyplňte poptávkový formulář a již zítra můžete mít cenovou nabídku
Henderson Invest s.r.o.
IČO: 08235635
DIČ: CZ08235635
Písecká 1967/5, Vinohrady, 130 00 Praha 3

Provozovna:
Písecká 1967/5, Vinohrady, 130 00 Praha 3
Made on
Tilda